piatok 12. februára 2016

Knihy prečítané za január (knižná vykecávačka)

Ahojteee :-)

Mesiac s mesiacom sa stretol, a tak opäť nastal čas na rekapituláciu kníh, ktoré som prečítala za január. Síce v polovici februára ale nevadí :-)

Stephen King - Právo nálezce
A.k.a. Stratení nájdení (názov, pod akým vyšla kniha u nás). Prvá kingovka, ktorej som dala na goodreads 3*. Jedná sa o pokračovanie knihy Pán Mercedes a opäť tu máme psychopatického vraha, ktorý neváha zavraždiť svojho obľúbeného spisovateľa len preto, aby sa dostal k jeho nevydaným rukopisom. Čo sa týka tempa príbehu a kompozície - funguje tu všetko (predsalen King nie je žiadny začiatočník). Čo sa však týka námetu, príbehu, postáv atď, nesmierne ma rozčúlilo, že King vykráda sám seba, že používa veci a situácie, ktoré používal v knihách už pred 20timi rokmi a nevytvára nič originálne, čo by ma posadilo na prdel.

George R.R. Martin - Búrka mečov (Krv a voda)
Áno áno, keď recenzujem túto sériu, tak pri každej časti píšem, že tento diel bol najlepší. Ale môžem za to, že to je skutočne tak? Kým v prvých častiach Martin ťahal príbeh obšírne a zoširoka, v Búrke mečov, ženie svoje postavy rovno vpred. Nešetrí ich ani na chvíľu a neustále ich vháňa z jednej životunebezpečnej situácie do druhej, Zopár ich odpraví na onen svet (bez toho by to nebol on, všakže?), ale niekoľko charakterov z Búrky mečov sa predsalen dožilo konca knihy a nám nezostáva iné, než sa tešiť na vydanie ďalšieho pokračovania, kedy sa s nimi opäť stretneme.

Juraj Červenák - Ohnivé znamenie
Posledný (zatiaľ) príbeh mojej obľúbenej trojice Stein, Barbarič a Jaroš nás zavedie do stredovekej Bratislavy. Vlastne Prešporku. Kniha bola opäť úžasná, skvelá, a fenomenálna a ja jej nemám čo vytknúť. Myslím, že spomedzi všetkých troch mala "najprešpekulovanejšiu" zápletku, ktorej rozuzlenie mi vyčarilo úsmev na tvári. Nie nie som úchylná, ale nemôžem vám vyspoilerovať prečo to tak bolo. Idem si sadnúť do kúta a odratávať dni do vydania štvrtej časti.

Emily Bronte - Búrlivé výšiny
Keď je vonku hnusne, vyberám z knižnice Búrlivé výšiny. Netuším prečo, možno sa chcem ešte viac depkovať, ako by mi nestačilo počasie :-) Každopádne. Túto knihu viac rozoberiem v recenzii už na budúci týždeň.

A čo krásne ste prečítali vy? Teším sa na vaše tipy a postrehy :-)


3 komentáre:

 1. :)) No, tá jedna záverečná scéna (ehm, akoby som to .. no tá s tými "dámami") v Ohnivom znamení , tak to bolo fakt dobré :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A chapes ako som sa ja tomu potesila kedze byvam tam kde byvam pod hradom v obci medzi Novym Mestom a Castkovcami :-))) nepoilerujeme :-D

   Odstrániť
 2. Ja ťa obdivujem za to, že čítaš GOT lebo ja som prečítala iba jednotku, seriál zbožňujem, ale tie knihy...neviem, pri tej jednotke som mala pocit ako keby s tým bojujem a tak nejak ma oberala o chuť do čítania, takže som to s knihami vzdala :)
  Búrlivé výšiny si chcem niekedy v budúcnosti prečítať :)

  OdpovedaťOdstrániť